odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Emilewicz w "FT": Polska nie akceptuje finansowania odbudowy z systemu handlu emisjami
  • Sasin: MAP ocenia pozytywnie pomysł wydzielenia aktywów węglowych z grup energetycznych
  • Premier: transformacja energetyczna to ogromna szansa dla całej Polski
  • Europarlament za kryteriami mającymi utrudnić finansowanie "brudnych" projektów

Emilewicz w "FT": Polska nie akceptuje finansowania odbudowy z systemu handlu emisjami

Jakiekolwiek plany UE dotyczące sfinansowania odbudowy po epidemii koronawirusa z dochodów z systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 byłyby dla Polski "absolutnie nie do przyjęcia", powiedziała dziennikowi "Financial Times" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Czytaj więcej

Sasin: MAP ocenia pozytywnie pomysł wydzielenia aktywów węglowych z grup energetycznych

Ministerstwo Aktywów Państwowych ocenia pozytywnie pomysł wydzielenia aktywów węglowych z grup energetycznych - poinformował w czwartek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zaznacza, że prace nad tą koncepcją to kwestia wielu miesięcy.

Czytaj więcej

Premier: transformacja energetyczna to ogromna szansa dla całej Polski

Transformacja energetyczna, wsparta ogromnym zastrzykiem pieniędzy z Unii Europejskiej, to trudne wyzwanie, ale i ogromna szansa - powiedział w czwartek, 18 czerwca, w Katowicach premier Mateusz Morawiecki, który przyjechał do stolicy Górnego Śląska, aby wziąć udział w posiedzeniu Rady Wykonawczej do spraw "Programu dla Śląska".

Czytaj więcej

Europarlament za kryteriami mającymi utrudnić finansowanie "brudnych" projektów

Parlament Europejski przyjął w czwartek kryteria dla zrównoważonych inwestycji. Mają one pomóc walczyć ze zjawiskiem greenwashingu, czyli z wabieniem klientów przez różne instytucje fałszywymi deklaracjami o przyjazności ich produktów i usług dla środowiska.

Czytaj więcej