odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • MFiPR: 240 mld euro to koszt wprowadzenia neutralności klimatycznej w Polsce
  • Rząd zapowiada przedłużenie aukcji dla OZE
  • Minister klimatu rozmawiał z szefem Agencji Energii Jądrowej OECD
  • Raport WiseEuropa: Rekordowe inwestycje w OZE w Polsce w 2019 r.
  • IEO: na koniec 2020 roku moc zainstalowana w PV w Polsce może osiągnąć 2,5 GW
  • Klastry energii trzeba urealniać
  • Raport ENTSO-E: tego lata ryzyko problemów w polskim systemie elektroenergetycznym znikome

MFiPR: 240 mld euro to koszt wprowadzenia neutralności klimatycznej w Polsce

240 mld euro to koszt inwestycji potrzebnych do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2030 roku przez Polskę - powiedziała we wtorek podczas Szczytu Liderów UN Global Compact minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak.

Czytaj więcej

Rząd zapowiada przedłużenie aukcji dla OZE

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, do tej pory inwestorzy działający na krajowym rynku odnawialnych źródeł energii mogli liczyć na kolejne aukcje w tym i przyszłym roku. Organizacja aukcji po 2021 r. stała pod znakiem zapytania. Wiceminister klimatu Ireneusz Zyska zapowiedział jednak dzisiaj, że aukcje dla OZE będą kontynuowane także w kolejnych latach.

Czytaj więcej

Minister klimatu rozmawiał z szefem Agencji Energii Jądrowej OECD

Minister klimatu Michał Kurtyka rozmawiał z szefem Agencji Energii Jądrowej (Nuclear Energy Agency) przy OECD Williamem D. Magwoodem o projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 - podał resort w komunikacie.

Czytaj więcej

Raport WiseEuropa: Rekordowe inwestycje w OZE w Polsce w 2019 r.

W 2019 r. w Polsce uruchomiono inwestycje w OZE o wartości ponad 15 mld zł - wynika z raportu instytutu WiseEuropa pt. "Prąd zmienny. Panorama niskoemisyjnych inwestycji w energetyce". Według autorów analizy, rozwój fotowoltaiki i odblokowanie inwestycji w farmy wiatrowe umożliwi głęboką przebudowę polskiego systemu energetycznego do 2035 r. bez potrzeby zwiększania strumienia pieniędzy przeznaczanych na inwestycje w zieloną energię.

Czytaj więcej

IEO: na koniec 2020 roku moc zainstalowana w PV w Polsce może osiągnąć 2,5 GW

Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował ósmą edycję raportu "Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020". IEO ocenia, że na koniec 2020 roku moc zainstalowana w PV w Polsce może osiągnąć poziom 2,5 GW.

Czytaj więcej

Klastry energii trzeba urealniać

Klastry energii są jednym z elementów energetyki rozproszonej, który ma być podstawą bezpieczeństwa energetycznego w przyszłości.

Czytaj więcej

Raport ENTSO-E: tego lata ryzyko problemów w polskim systemie elektroenergetycznym znikome

Stowarzyszenie europejskich operatorów sieci przesyłowych ENTSO-E opublikowało raport dotyczący bezpieczeństwa dostaw w sezonie jesienno-zimowym oraz ocenę sytuacji w poszczególnych krajach, w tym w Polsce na nadchodzące lato.

Czytaj więcej