odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Komitet Regionów zapowiedział powołanie grupy roboczej ds. Europejskiego Zielonego Ładu
  • UE ma szansę, aby wkład źródeł morskich w produkcję energii elektrycznej sięgnął nawet 35 proc. do 2050 roku
  • Premierzy Polski i Litwy rozmawiali o wspólnych planach dotyczących inwestycji infrastrukturalnych w obszarze energetyki
  • Niemcy przedłożyły UE długo oczekiwany plan klimatyczny

Komitet Regionów zapowiedział powołanie grupy roboczej ds. Europejskiego Zielonego Ładu

Komitet Regionów zapowiedział powołanie grupy roboczej ds. Europejskiego Zielonego Ładu. Ma to zagwarantować, że odbudowa gospodarcza UE będzie miała charakter lokalny i będzie dostosowana do każdego europejskiego terytorium.

Czytaj więcej

UE ma szansę, aby wkład źródeł morskich w produkcję energii elektrycznej sięgnął nawet 35 proc. do 2050 roku

Komisja Europejska opublikowała "Sprawozdanie na temat niebieskiej gospodarki UE w 2020 roku", w którym został przedstawiony przegląd wyników sektorów gospodarki UE związanych z oceanami i środowiskiem przybrzeżnym. Z raportu wynika, że Unia Europejska ma szansę, aby wkład źródeł morskich w produkcję energii elektrycznej osiągnął poziom nawet 35 procent do 2050 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czytaj więcej

Premierzy Polski i Litwy rozmawiali o wspólnych planach dotyczących inwestycji infrastrukturalnych w obszarze energetyki

Premierzy Polski i Litwy spotkali się w piątek przed południem na byłym przejściu granicznym Budzisko-Kalwaria. Polacy i Litwini podkreślili zbieżne interesy energetyczne oraz wspólne stanowisko wobec Białorusi - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czytaj więcej

Niemcy przedłożyły UE długo oczekiwany plan klimatyczny

11 czerwca, 6 miesięcy po wyznaczonym ostatecznym terminie, Niemcy przedłożyły Unii Europejskiej 10-letni plan energetyczny i klimatyczny, udzielając długo oczekiwanego wsparcia dla planów Komisji Europejskiej dotyczących opracowania dla wspólnoty bardziej rygorystycznych celów w zakresie emisji CO2 do 2030 r.

Czytaj więcej