odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • MAP: Komisja ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przyjęła projekty zmian w prawie spółek
  • Roszkowski: Spadają ceny energii, węgiel nieopłacalny
  • IRENA: eksploatacja elektrowni węglowych droższa niż budowa opartych na OZE

MAP: Komisja ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przyjęła projekty zmian w prawie spółek

W Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się specjalne posiedzenie Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego, w trakcie którego przyjęto projekty zmian legislacyjnych zaproponowane przez zespoły eksperckie Komisji.

Czytaj więcej

Roszkowski: Spadają ceny energii, węgiel nieopłacalny

Od początku kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa obserwujemy zmniejszenie zużycia energii. Maleje konsumpcja prądu, a cena baryłki ropy na światowych rynkach drastycznie spada.

Czytaj więcej

IRENA: eksploatacja elektrowni węglowych droższa niż budowa opartych na OZE

Spadek kosztów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych stanowi punkt zwrotny w globalnym przejściu na źródła niskoemisyjne, ponieważ nowe farmy wiatrowe lub fotowoltaiczne są coraz tańsze w budowie niż eksploatacja istniejących elektrowni węglowych - wynika z opublikowanego 2 czerwca raportu Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA).

Czytaj więcej