odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • MK pracuje nad systemowym rozwiązaniem dot. rekompensat
  • MK rozpoczęło konsultacje projektów rozporządzeń dotyczących mikroinstalacji prosumenckich i spółdzielni energetycznych
  • Kurtyka: energetyka może być kołem zamachowym ożywienia gospodarczego
  • Szymański: obecny kryzys powinien być bodźcem do przemyślenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu
  • Prezes Forum Energii: pandemia koronawiruwsa przyspieszy transformację energetyki
  • Powołanie wiceprezesów zarządu TGE na nową kadencję
  • EBOiR udzieli 280 mln zł kredytów na OZE w Polsce

MK pracuje nad systemowym rozwiązaniem dot. rekompensat

Ministerstwo Klimatu chce opracować bardziej systemowy sposób rekompensat za wzrost cen energii dla gospodarstw domowych

Czytaj więcej

MK rozpoczęło konsultacje projektów rozporządzeń dotyczących mikroinstalacji prosumenckich i spółdzielni energetycznych

Ministerstwo Klimatu skierowało w piątek 15 maja do konsultacji projekty rozporządzeń dotyczące przyłączania mikroinstalacji, ich bilansowania i rozliczania prosumentów oraz spółdzielni energetycznych.

Czytaj więcej

Kurtyka: energetyka może być kołem zamachowym ożywienia gospodarczego

Mało który sektor tak jak energetyka nadaje się, by pełnić rolę koła zamachowego dla ożywienia gospodarczego - uważa minister klimatu Michał Kurtyka. Jak ocenił, niektóre rozwiązania Europejskiego Zielonego Ładu mogą być zmodyfikowane lub opóźnione, ale transformacja energetyki będzie kontynuowana.

Czytaj więcej

Szymański: obecny kryzys powinien być bodźcem do przemyślenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu

Kryzys gospodarczy wywołany przez koronawirsusa powinien być momentem do adaptacji, przemyślenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu - ocenił w poniedziałek minister ds. UE Konrad Szymański. Dodał, że w Polsce dążącej do neutralności klimatycznej kluczową rolę powinien odgrywać gaz.

Czytaj więcej

Prezes Forum Energii: pandemia koronawiruwsa przyspieszy transformację energetyki

Pandemia koronawirusa przyspieszy transformację polskiej energetyki, wypychając z rynku najstarsze i najbardziej emisyjne źródła węglowe - ocenia prezes Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera. Z analiz Forum wynika, że obecnie zaburzona pandemią sytuacja krajowej energetyki, stabilizuje się.

Czytaj więcej

Powołanie wiceprezesów zarządu TGE na nową kadencję

18 maja br. rada nadzorcza Towarowej Giełdy Energii dokonała wyboru wiceprezesów spółki na nową kadencję rozpoczynającą się w dniu następującym po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej

EBOiR udzieli 280 mln zł kredytów na OZE w Polsce

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli pięciu kredytów o łącznej wartości 280 mln zł na portfel prawie 200 MW mocy wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce

Czytaj więcej