odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Miliardy pomocy dla firm w związku z pandemią COVID-19 mają się zazielenić
  • KE opublikowała raport na temat magazynowania energii
  • Europejski przemysł fotowoltaiczny chce wsparcia w ramach Europejskiego Zielonego Ładu
  • Jonasz Drabek pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego
  • PSE: zużycie energii elektrycznej w Polsce w kwietniu spadło o 9,76 proc.
  • Forum Energii i Konfederacja Lewiatan proponują "Impuls energii dla Polski"

Miliardy pomocy dla firm w związku z pandemią COVID-19 mają się zazielenić

WysokieNapięcie: „1,7 biliona euro popłynie z państwowych budżetów do europejskich przedsiębiorstw, których egzystencja jest zagrożone przez pandemię. Aż połowę tej sumy wydadzą Niemcy. Komisja Europejska boi się zaburzenia konkurencji i chce mocniej powiązać te pieniądze z celami klimatycznymi UE”.

Czytaj więcej

KE opublikowała raport na temat magazynowania energii

Według opublikowanej przez Komisję Europejską w poniedziałek analizy, rozwiązania w zakresie magazynowania energii odegrają ważną rolę w zapewnieniu integracji odnawialnych źródeł energii z siecią w UE. Ma to pomóc Unii w osiągnięciu celów dekarbonizacji do 2050 r.

Czytaj więcej

Europejski przemysł fotowoltaiczny chce wsparcia w ramach Europejskiego Zielonego Ładu

Jak informuje Instytut Energii Odnawialnej ponad 90 firm i instytucji badawczych z 15 krajów UE, w tym z Polski, podpisało deklarację i zainicjowało kampanię Solar Europe Now, w której przekonują, ze energia słoneczna jest kluczem do osiągnięcia celu neutralności klimatu do 2050 r.

Czytaj więcej

Jonasz Drabek pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego

Szef departamentu górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jonasz Drabek został pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego w tym resorcie - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik ministerstwa Karol Manys.

Czytaj więcej

PSE: zużycie energii elektrycznej w Polsce w kwietniu spadło o 9,76 proc.

Zużycie energii elektrycznej w Polsce w kwietniu wyniosło 12.116 GWh, co oznacza spadek o 9,76 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - wynika z danych PSE.

Czytaj więcej

Forum Energii i Konfederacja Lewiatan proponują "Impuls energii dla Polski"

Forum Energii i Konfederacja Lewiatan zaapelowały o wprowadzenie pakietu "Impuls energii dla Polski", którego celem jest zmobilizowanie dostępnych środków publicznych i prywatnych na energetyczną modernizację kraju. Według autorów zaproponowane w tym pakiecie rozwiązania mają pobudzić inwestycje o łącznej wartości ponad 580 mld zł, co ma przełożyć się na powstanie 240 tys. nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej