odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Jacek Sasin nadzoruje grupy energetyczne
  • Pandemia zwiększy koszty transformacji energetycznej
  • Czy strategia wodorowa to kolejne widmo polskiej innowacji?

Jacek Sasin nadzoruje grupy energetyczne

Minister Jacek Sasin bezpośrednio nadzoruje miedzy innymi PKN Orlen i PGNiG oraz grupy energetyczne, wynika z załącznika do zarządzenia Ministra Aktywów Państwowych.

Czytaj więcej

Pandemia zwiększy koszty transformacji energetycznej

Stałe Przedstawicielstwo SP RP przy UE wraz z Krajowym Ośrodkiem Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE) zorganizowało wideokonferencję ekspercką, której celem była wymiana poglądów na temat wyzwań transformacji w kierunku neutralności klimatycznej oraz wpływu pandemii COVID-19 na politykę klimatyczno-energetyczną Unii Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czytaj więcej

Czy strategia wodorowa to kolejne widmo polskiej innowacji?

Organizacja Fuell Cells and Hydrogen (FCH) opublikowała „Mapę drogową wodoru w Europie” (2019 rok). Autorzy dokumentu opisują głównie zalety tego paliwa. Na poniższym diagramie z tego opracowania zostały przedstawione cele oraz czas ich osiągnięcia – pisze Piotr Chmiel, współpracownik BiznesAlert.pl.

Czytaj więcej