odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Sasin: MAP przedstawi w ciągu 2-3 tygodni plan restrukturyzacji energetyki
  • MK: Rusza program "Czyste Powietrze" 2.0
  • Jarosińska-Jedynak: nowy budżet UE powinien być dostosowany do potrzeb każdego państwa
  • Polacy nie mogą iść do sądu w sprawie jakości powietrza

Sasin: MAP przedstawi w ciągu 2-3 tygodni plan restrukturyzacji energetyki

W ciągu 2 - 3 tygodni może zostać przedstawiony plan restrukturyzacji energetyki, nad którym pracuje resort aktywów państwowych - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Czytaj więcej

MK: Rusza program "Czyste Powietrze" 2.0

Nowa odsłona programu "Czyste Powietrze", w której dokonano znaczącego uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów, startuje już 15 maja 2020 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu

Czytaj więcej

Jarosińska-Jedynak: nowy budżet UE powinien być dostosowany do potrzeb każdego państwa

Budżet Unii Europejskiej na lata 2021 - 2027 powinien być elastyczny, łatwo dostępny i dostosowany do potrzeb każdego państwa - powiedziała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak. Dodała, że potrzebne są dodatkowe instrumenty ożywienia gospodarczego.

Czytaj więcej

Polacy nie mogą iść do sądu w sprawie jakości powietrza

Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu wobec Polski procedury przeciwnaruszeniowej ze względu na brak przepisów, na podstawie których władze mogłyby być skarżone do sądów w związku z niską jakością powietrza

Czytaj więcej