odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • W piątek ważna decyzja KE dla rynku uprawnień do emisji CO2
  • Konfederacji Lewiatan zainaugurowała prace Rady ds. Zielonej Transformacji
  • Posłanka Kloc: nie ma pieniędzy na jednoczesne ratowanie gospodarki i wprowadzanie Zielonego Ładu
  • Eurostat: Polska w 2019 r. zmniejszyła emisję CO2 ze spalania paliw
  • Prezes TGE powołany na kolejną kadencję
  • Raport URE: coraz więcej zielonej energii z małych instalacji OZE

W piątek ważna decyzja KE dla rynku uprawnień do emisji CO2

W piątek 8 maja po godzinie 18:00 Komisja Europejska ma opublikować informację o całkowitej liczbie uprawnień w obiegu na europejskim rynku emisji dwutlenku węgla. Wskaźnik ten zadecyduje, ile uprawnień do emisji zostanie wycofanych z obiegu, co wpłynie na podaż jednostek EUA na rynku.

Czytaj więcej

Konfederacji Lewiatan zainaugurowała prace Rady ds. Zielonej Transformacji

Konfederacji Lewiatan zainaugurowała w środę działalność Rady ds. Zielonej Transformacji. W pierwszym spotkaniu Rady wziął udział Michał Kurtyka, minister klimatu, który zwrócił uwagę, że mimo kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa, nie należy spodziewać się większych zmian w Europejskim Zielonym Ładzie.

Czytaj więcej

Posłanka Kloc: nie ma pieniędzy na jednoczesne ratowanie gospodarki i wprowadzanie Zielonego Ładu

Nie ma pieniędzy na jednoczesne ratowanie gospodarki i wprowadzanie Europejskiego Zielonego Ładu - oceniła w środę europosłanka PiS Izabela Kloc. Jej zdaniem w dobie kryzysu istnieje ryzyko, że debatą nad polityką klimatyczną zaczną rządzić emocje, a nie racjonalne argumenty.

Czytaj więcej

Eurostat: Polska w 2019 r. zmniejszyła emisję CO2 ze spalania paliw

Polska w 2019 roku zmniejszyła emisję CO2 ze spalania paliw kopalnych o 5,7 proc. w porównaniu do roku 2018 podał w środę Eurostat.

Czytaj więcej

Prezes TGE powołany na kolejną kadencję

W środę, 6 maja br. walne zgromadzenie powołało Piotra Zawistowskiego do pełnienia funkcji prezesa zarządu TGE na nową, wspólną trzyletnią kadencję rozpoczynającą się w dniu następującym po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej

Raport URE: coraz więcej zielonej energii z małych instalacji OZE

Generacja energii z małych zielonych źródeł systematycznie wzrasta - wynika z najnowszego, czwartego już raportu URE, zawierającego informacje dotyczące energii elektrycznej wytworzonej z OZE w małych instalacjach.

Czytaj więcej