odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • GIPH: potrzeba gruntownej rewizji strategii Europejskiego Zielonego Ładu
  • PSE opublikowały zalecenia odnośnie składania ekspertyz do realizacji umów na rynku mocy
  • IEA: globalny przyrost mocy fotowoltaicznej osiągnął w 2019 r. 115 GW
  • Impuls dla morskiej energetyki jeszcze przed wakacjami

GIPH: potrzeba gruntownej rewizji strategii Europejskiego Zielonego Ładu

Gwałtowne pogorszenie sytuacji gospodarczej na świecie stwarza konieczność gruntownej rewizji strategii Europejskiego Zielonego Ładu; była ona tworzona w zupełnie innych realiach gospodarczych i jest niedostosowana do obecnych uwarunkowań - ocenia Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa (GIPH).

Czytaj więcej

PSE opublikowały zalecenia odnośnie składania ekspertyz do realizacji umów na rynku mocy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne opublikowały zalecenia dotyczące składania niezależnych ekspertyz na potrzeby osiągnięcia Operacyjnego Kamienia Milowego dla każdej inwestycji, która wygrała aukcje w ramach rynku mocy na dostawy energii elektrycznej

Czytaj więcej

IEA: globalny przyrost mocy fotowoltaicznej osiągnął w 2019 r. 115 GW

Według Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), w 2019 r. Chiny, trzeci rok z rzędu, były światowym liderem pod względem mocy zainstalowanych źródeł fotowoltaicznych. Łączna moc tego typu źródeł w Państwie Środka osiągnęła wielkość 30,1 GW.

Czytaj więcej

Impuls dla morskiej energetyki jeszcze przed wakacjami

Mam nadzieję, że jeszcze w lipcu 2020 r. ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych będzie z podpisem prezydenta. Moim zdaniem prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest bardzo wysokie powiedział Pan Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik ds. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Czytaj więcej