odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Rząd przyśpieszy wypłatę pieniędzy firmom energochłonnym
  • Woś: 70 proc. wody w Polsce zużywane jest na potrzeby energetyki
  • Niemieckie koncerny wezwały do odbudowy gospodarki przy zachowaniu polityki klimatycznej
  • Od maja część handlu na TGE trafi na OTF

Rząd przyśpieszy wypłatę pieniędzy firmom energochłonnym

Wartość tegorocznych rekompensat ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 dla firmom energochłonnych wynosi 890 mln zł. Wspierając te firmy w okresie pandemii, rząd zobowiązał się do przyśpieszenia wypłat rekompensat.

Czytaj więcej

Woś: 70 proc. wody w Polsce zużywane jest na potrzeby energetyki

Pojawiły się interesujące apele o oszczędzanie wody wykorzystywanej na potrzeby komunalne, ale trzeba powiedzieć, że 70 proc. wody w Polsce zużywane jest na potrzeby energetyki - powiedział w poniedziałek minister środowiska Michał Woś.

Czytaj więcej

Niemieckie koncerny wezwały do odbudowy gospodarki przy zachowaniu polityki klimatycznej

Nawet w czasie kryzysu związanego z koronawirusem programy stymulujące gospodarkę powinny być pomyślane tak, aby były przyjazne dla klimatu. O to prosili firmy na początku dialogu klimatycznego w Petersbergu w niemieckiej Hesji

Czytaj więcej

Od maja część handlu na TGE trafi na OTF

Wydana 16 kwietnia br. przez Komisję Nadzoru Finansowego decyzja kończy proces dostosowania działalności Towarowej Giełdy Energii do dyrektywy MiFID 2. 4 maja po raz pierwszy kontrakty terminowe będą handlowane na Zorganizowanej Platformie Obrotu - OTF.

Czytaj więcej