odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Tobiszowski: 160 mld euro pomocy dla europejskiego przemysłu energochłonnego
  • Susza może zagrozić ograniczeniem mocy elektrowni
  • Birol: energia z OZE powinna znaleźć się w centrum planów gospodarczych

Tobiszowski: 160 mld euro pomocy dla europejskiego przemysłu energochłonnego

Sektor energochłonny może liczyć na 160 mld euro unijnej pomocy na łagodzenie ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa; to 10 proc. ogólnego planowanego przez UE wsparcia gospodarki na poziomie 1,6 bln euro - wynika z informacji europosła PiS Grzegorza Tobiszowskiego.

Czytaj więcej

Susza może zagrozić ograniczeniem mocy elektrowni

W związku z panującą na obszarze praktycznie całego kraju suszą hydrologiczną, istnieje duże zagrożenie ograniczenia w lecie mocy największych elektrowni

Czytaj więcej

Birol: energia z OZE powinna znaleźć się w centrum planów gospodarczych

Fatih Birol, dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energii, powiedział, że rządy powinny umieścić energię ze źródeł odnawialnych w centrum pakietów gospodarczych uruchomionych w odpowiedzi na wybuch koronawirusa, aby uniknąć odbicia emisji CO2.

Czytaj więcej