odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Tarcza 2.0. Nowe antykryzysowe rozwiązania dla energetyki
  • PKEE: unijny podatek węglowy powinien przede wszystkim ograniczać import energii
  • Carbon Tracker: węgiel będzie coraz bardziej nierentowny

Tarcza 2.0. Nowe antykryzysowe rozwiązania dla energetyki

Branża energetyczna ma dostać ułatwienia i przesunięcie terminów w składaniu sprawozdań. Przedsiębiorstwa będą miały też większe uprawnienia dotyczące organizacji pracy. W projekcie Tarczy 2.0 są też zmiany w ustawie o OZE, w tym dotyczące tegorocznych aukcji.

Czytaj więcej

PKEE: unijny podatek węglowy powinien przede wszystkim ograniczać import energii

Istotą rozważanego przez KE granicznego podatku węglowego powinno być ograniczenie importu energii elektrycznej z krajów trzecich, gdzie produkcja nie jest obciążona systemem opłat za emisje - ocenia Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE).

Czytaj więcej

Carbon Tracker: węgiel będzie coraz bardziej nierentowny

Energetyka węglowa może obciążać gospodarki na całym świecie jeszcze przez dekady, jeżeli w pakietach stymulujących po koronawirusie znajdą się środki na nowe moce. Tę opcję już rozważają Chiny, gdzie znajduje się 41 proc. światowych projektowanych i już budowanych nowych mocy węglowych.

Czytaj więcej