odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Zyska: do projektu ustawy ws. offshore zgłoszono ponad 50 uwag
  • Nowelizacja ustawy dot. stosowania prawa UE do gazociągów z państw trzecich przyjęta przez Radę Ministrów
  • Światowy rynek magazynowania energii ostro w górę
  • Jakóbik: węgiel w końcu zniknie z rynku

Zyska: do projektu ustawy ws. offshore zgłoszono ponad 50 uwag

Do projektu ustawy dot. morskiej energetyki wiatrowej zgłoszono ponad 50 uwag - poinformował Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE.

Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy dot. stosowania prawa UE do gazociągów z państw trzecich przyjęta przez Radę Ministrów

Rada Ministrów 25 lutego 2020 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy - Prawo energetyczne i skierowała go do dalszych prac w Parlamencie.

Czytaj więcej

Światowy rynek magazynowania energii ostro w górę

Rynek magazynowania energii elektrycznej w ciągu najbliższych piętnastu lat urośnie kilkunastokrotnie, wynika z opublikowanego we wtorek raportu amerykańskiej firmy Lux Research.

Czytaj więcej

Jakóbik: węgiel w końcu zniknie z rynku

Już dzisiaj nie ulega wątpliwości, że polski węgiel czeka dekoniunktura. Wynika to po części z regulacji polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Przyczyną jest także postępujący proces technologiczny - który będzie powodował, że wytwarzanie energii z węgla będzie miało coraz mniejszy udział w polskiej gospodarce i w końcu stanie się wreszcie przeszłością.

Czytaj więcej