odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Tchórzewski: w połowie programu Mój Prąd pojawią się problemy
  • Raport: Polska powinna odejść od węgla do 2030 roku
  • PSE przystępują operacyjnie do europejskiej platformy kompensowania niezbilansowań

Tchórzewski: w połowie programu Mój Prąd pojawią się problemy

Według portalu Gramwzielone.pl, były minister energii Krzysztof Tchórzewski i jeden z autorów programu dopłat do domowych instalacji fotowoltaicznych pt. Mój Prąd ocenił podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. energii, że dzięki realizacji tego programu polska energetyka zyskuje duże moce przy relatywnie niewielkich środkach zainwestowanych przez państwo. Zwrócił jednak uwagę na barierę dla rozwoju nowych mocy w OZE, którą mogą stać się niezmodernizowane sieci niskich i średnich napięć.

Czytaj więcej

Raport: Polska powinna odejść od węgla do 2030 roku

Opublikowany przez Fundację Instrat raport "2030. Analiza dot. granicznego roku odejścia od węgla w energetyce w Europie i Polsce" pokazuje, że szybkie odejście Polski od spalania węgla w energetyce jest nie tylko możliwe ale i konieczne w świetle realizacji naszych zobowiązań międzynarodowych. Eksperci Instratu przeanalizowali kluczowe scenariusze klimatyczno-energetyczne renomowanych instytucji międzynarodowych. Wynika z nich, że Polska powinna odejść od węgla najpóźniej do 2030 roku

Czytaj więcej

PSE przystępują operacyjnie do europejskiej platformy kompensowania niezbilansowań

Po pozytywnych testach wymiany i rozliczenia energii bilansującej w ramach europejskiego mechanizmu kompensowania niezbilansowań Imbalance Netting (IN) w środowisku produkcyjnym, od 18 lutego br. od godz. 10.00 Polskie Sieci Elektroenergetyczne będą działać operacyjnie w IN - poinformował Operator.

Czytaj więcej