odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Ile na rekompensaty dla firm energochłonnych
  • Minister klimatu Michał Kurtyka o zmianach w polskim miksie energetycznym
  • Buzek: nie można czekać z deklaracją wkładu w unijny cel neutralności klimatycznej do czerwca
  • Udział OZE w 2018 roku w UE - 18 proc.

Ile na rekompensaty dla firm energochłonnych

Urząd Regulacji Energii poinformował w komunikacie o wysokości limitu środków finansowych przeznaczanych na rekompensaty dla sektorów i podsektorów energochłonnych za ubiegły rok.

Czytaj więcej

Minister klimatu Michał Kurtyka o zmianach w polskim miksie energetycznym

Powołanie Ministerstwa Klimatu i przekazanie do niego spraw związanych legislacyjną stroną działania energetyki (co wydarzy się najpewniej w lutym) to jasny sygnał - krajowy miks energetyczny mocno się zmieni. W „Rządowej ławie” rozmawiamy z Michałem Kurtyką, szefem resortu klimatu, o tempie tych zmian i o tym, jaka będzie rola paliw kopalnych w systemie energetycznym.

Czytaj więcej

Buzek: nie można czekać z deklaracją wkładu w unijny cel neutralności klimatycznej do czerwca

Między innymi na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz warunków jakie musi spełnić nasza kraj, aby skorzystać z tych środków, z europosłem Jerzym Buzkiem rozmawiała "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej

Udział OZE w 2018 roku w UE - 18 proc.

W 2018 r. udział źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto w krajach Unii Europejskiej wzrósł o 0,5 proc. do 18 proc. - wynika z opublikowanych w czwartek statystyk Eurostatu. W Polsce odnotowaliśmy też wzrost, ale nadal jesteśmy poniżej najlepszego pod tym względem roku 2015

Czytaj więcej