odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Sasin: MAP będzie nadzorować wszystkie spółki Skarbu Państwa, z małymi wyjątkami
  • Prezydent: współpraca energetyczna z Danią ma strategiczny charakter
  • Rusza pierwsza aukcja OZE w tym roku
  • WindEurope: do 2050 r. w Europie możliwe 450 GW elektrowni wiatrowych na morzu

Sasin: MAP będzie nadzorować wszystkie spółki Skarbu Państwa, z małymi wyjątkami

Ministerstwo Aktywów Państwowych co do zasady będzie nadzorować wszystkie spółki Skarbu Państwa - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Polsat News. Wyjątkiem będzie np. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, a także być może spółki medialne: TVP, Polskie Radio i PAP.

Czytaj więcej

Prezydent: współpraca energetyczna z Danią ma strategiczny charakter

W opinii Prezydenta Andrzeja Dudy: „Współpraca z Danią ma charakter wręcz strategiczny - ocenił prezydent Andrzej Duda w czasie polsko-duńskiego okrągłego stołu nt. współpracy energetycznej. Duński następca tronu książę Fryderyk podkreślał z kolei, że wspólnie możemy "z sukcesem" dokonać dekarbonizacji”.

Czytaj więcej

Rusza pierwsza aukcja OZE w tym roku

25 i 26 listopada odbywają się pierwsze w tym roku aukcje OZE. W sumie na ten rok zaplanowanych jest 12 aukcji. Ich pierwszy etap dotyczy podmiotów już istniejących. Natomiast od 5 grudnia będą odbywać się aukcje dla nowych wytwórców zielonej energii. Polska aukcja odnawialnych źródeł energii wyznaczona na początek grudnia jest jedną z największych na świecie i największą dla lądowej energetyki wiatrowej w Europie.

Czytaj więcej

WindEurope: do 2050 r. w Europie możliwe 450 GW elektrowni wiatrowych na morzu

WindEurope, największa europejska organizacja branży wiatrowej w opublikowanym we wtorek raporcie ocenia, że osiągnięcie w 2050 r. w Europie mocy morskich elektrowni wiatrowych na poziomie 450 GW jest możliwe do realizacji. W Polsce moc mogłaby sięgnąć 28 GW.

Czytaj więcej