odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Ile płacimy za energię w porównaniu do odbiorców z innych państw UE?
  • Spada wolumen obrotu energią na TGE
  • Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii
  • Projekt ustawy o morskiej energetyce wiatrowej w ciągu kilku tygodni
  • Emilewicz zapowiada korektę zasady 10H

Ile płacimy za energię w porównaniu do odbiorców z innych państw UE?

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Komisja Europejska opublikowała najnowszą edycję raportu na temat rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Tym razem sprawdzono sytuację w drugim kwartale 2019 r. W tym czasie cena energii na rynku hurtowym w Polsce wyraźnie wzrosła i była jedną z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Inaczej wygląda jednak nadal sytuacja jeśli chodzi o ceny dla odbiorców końcowych.

Czytaj więcej

Spada wolumen obrotu energią na TGE

Wolumen obrotu energią elektryczną na TGE wyniósł we wrześniu br. 26 524 207 MWh i był o 13,8 proc. niższy niż we wrześniu roku 2018.Całkowity wolumen transakcji zawartych na rynkach gazu ziemnego we wrześniu br. wyniósł 11 936 421 MWh, co przekłada się na spadek r/r. o 38,5 proc. Łączny wolumen obrotu prawami majątkowymi dla energii elektrycznej z OZE we wrześniu br. wyniósł 1 730 854 MWh, a więc o 27,1 proc. mniej niż we wrześniu roku ubiegłego.

Czytaj więcej

Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii

Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii. W 2020 pozostanie obniżona akcyza na prąd oraz opłata przejściowa, co przyniesie oszczędności dla odbiorców energii w wysokości 4 mld zł w 2020 roku

Czytaj więcej

Projekt ustawy o morskiej energetyce wiatrowej w ciągu kilku tygodni

Branża energetyki wiatrowej nie może się doczekać przedstawienia przez rząd założeń nowego prawa dla morskiej energetyki wiatrowej.

Wiceminister Krzysztof Kubów zapowiedział podczas odbywającego się w Rzeszowie Kongresu590, że projekt odpowiednich regulacji trafi do konsultacji w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej

Emilewicz zapowiada korektę zasady 10H

W ubiegłym tygodniu w Poznaniu Jadwiga Emilewicz minister przedsiębiorczości i technologii zasygnalizowała możliwość złagodzenia w przyszłej kadencji zasady 10H

Czytaj więcej