odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Ile płacimy za energię w porównaniu do odbiorców z innych państw UE?
  • Spada wolumen obrotu energią na TGE
  • Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii
  • Projekt ustawy o morskiej energetyce wiatrowej w ciągu kilku tygodni
  • Emilewicz zapowiada korektę zasady 10H

Ile płacimy za energię w porównaniu do odbiorców z innych państw UE?

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Komisja Europejska opublikowała najnowszą edycję raportu na temat rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Tym razem sprawdzono sytuację w drugim kwartale 2019 r. W tym czasie cena energii na rynku hurtowym w Polsce wyraźnie wzrosła i była jedną z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Inaczej wygląda jednak nadal sytuacja jeśli chodzi o ceny dla odbiorców końcowych.

Czytaj więcej

Spada wolumen obrotu energią na TGE

Wolumen obrotu energią elektryczną na TGE wyniósł we wrześniu br. 26 524 207 MWh i był o 13,8 proc. niższy niż we wrześniu roku 2018.Całkowity wolumen transakcji zawartych na rynkach gazu ziemnego we wrześniu br. wyniósł 11 936 421 MWh, co przekłada się na spadek r/r. o 38,5 proc. Łączny wolumen obrotu prawami majątkowymi dla energii elektrycznej z OZE we wrześniu br. wyniósł 1 730 854 MWh, a więc o 27,1 proc. mniej niż we wrześniu roku ubiegłego.

Czytaj więcej

Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii

Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii. W 2020 pozostanie obniżona akcyza na prąd oraz opłata przejściowa, co przyniesie oszczędności dla odbiorców energii w wysokości 4 mld zł w 2020 roku

Czytaj więcej

Projekt ustawy o morskiej energetyce wiatrowej w ciągu kilku tygodni

Branża energetyki wiatrowej nie może się doczekać przedstawienia przez rząd założeń nowego prawa dla morskiej energetyki wiatrowej.

Wiceminister Krzysztof Kubów zapowiedział podczas odbywającego się w Rzeszowie Kongresu590, że projekt odpowiednich regulacji trafi do konsultacji w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej

Emilewicz zapowiada korektę zasady 10H

W ubiegłym tygodniu w Poznaniu Jadwiga Emilewicz minister przedsiębiorczości i technologii zasygnalizowała możliwość złagodzenia w przyszłej kadencji zasady 10H

Czytaj więcej