odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Wiatraki na Bałtyku nie dostaną dużego pola manewru
  • Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili porozumienie w sprawie rynku mocy
  • Zdaniem NIK energetyka wiatrowa to wciąż niewykorzystana szansa
  • Zubowski: Strategia energetyczna jest komplementarna

Wiatraki na Bałtyku nie dostaną dużego pola manewru

Na Bałtyku wyznaczono nowy obszar pod rozwój farm wiatrowych. To powinno ucieszyć inwestorów, bo chętnych do inwestowania w polski offshore nie brakuje. Teren jest jednak dość głęboki.

Czytaj więcej

Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili porozumienie w sprawie rynku mocy

Ambasadorowie państw Unii Europejskiej zatwierdzili w Brukseli porozumienie krajów członkowskich z Parlamentem Europejskim w sprawie nowych regulacji, dotyczących rynku energii elektrycznej i rynku mocy.

Czytaj więcej

Zdaniem NIK energetyka wiatrowa to wciąż niewykorzystana szansa

Z udostępnionego przez resort energii dokumentu wynika, że Polska nie spełni założonego celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w 2020 r. Podobne wnioski wyciągnęła Najwyższa Izba Kontroli, dlatego rozważa przeprowadzenie kontroli doraźnej, skoncentrowanej na funkcjonowaniu energetyki wiatrowej.

Czytaj więcej

Zubowski: Strategia energetyczna jest komplementarna

– Polityka energetyczna Polski do 2040 przedstawiona przed resort energii to dokument, który komplementarnie podchodzi do dywersyfikacji źródeł energii, a jednocześnie opiera (poniekąd – bo nie ma na razie innej możliwości) bezpieczeństwo na krajowym surowcu, jakim jest węgiel. Pierwszy raz jest także mowa o tak dużym udziale Odnawialnych Źródeł Energii – powiedział w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl, Wojciech Zubowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Czytaj więcej