odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Sejm za ustawą o promowaniu energii elektrycznej z kogeneracji
  • Emilewicz: rząd chce, by przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu
  • P.Mucha: prezydent monitoruje sytuację związaną z cenami energii
  • URE ogłosił ostateczne wyniki aukcji na 2022 rok

Sejm za ustawą o promowaniu energii elektrycznej z kogeneracji

Sejm uchwalił ustawę o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, która przewiduje m.in. wyodrębnienie na rachunku za energię elektryczną wysokość opłaty kogeneracyjnej. Ustawa zakłada, że od 2019 r. odbiorca będzie ponosił dziesięciokrotnie mniejszy koszt wsparcia kogeneracji.

Czytaj więcej

Emilewicz: rząd chce, by przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu

Chodzi nam o to, by przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii w Radiu Zet. Dodała, że stanowisko rządu w sprawie cen prądu to kwestia najbliższych dni.

Czytaj więcej

P.Mucha: prezydent monitoruje sytuację związaną z cenami energii

Prezydent Andrzej Duda monitoruje sytuację związaną z cenami energii, będzie rozmawiał w tej sprawie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim - poinformował wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Ze strony rządu padła jednoznaczna deklaracja, że podwyżek cen energii nie będzie.

Czytaj więcej

URE ogłosił ostateczne wyniki aukcji na 2022 rok

Urząd Regulacji Energetyki opublikował ostateczne wyniki przeprowadzonej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, aukcji głównej na okres dostaw przypadający na 2022 r.

Z informacji Urzędu wynika, że aukcję główną na rok dostaw 2022 wygrało 120 ofert. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami PSE, aukcja zakończyła się w rundzie 7.

Czytaj więcej