odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy między innymi:

  • M. Šefčovič o priorytetach KE ws. pakietu zimowego
  • Sejm: projekt ustawy o elektromobilności do komisji
  • Prawie 7 tys. zmian sprzedawcy energii w listopadzie
  • Co wyższy obowiązek OZE da producentom energii odnawialnej?

10.01.2018
M. Šefčovič o priorytetach KE ws. pakietu zimowego

Portal Gramwzielone poinformował, że w ostatnim czasie przyspieszają prace nad finalną wersją nowych regulacji dla rynku energetycznego w Unii Europejskiej w perspektywie 2020-2030.

Czytaj więcej

10.01.2018
Sejm: projekt ustawy o elektromobilności do komisji

9 stycznia Sejm przekazał rządowy projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych do prac w komisji: infrastruktury oraz energii i skarbu. W pierwszym czytaniu takie rozwiązanie poparły ostatecznie wszystkie kluby.

Czytaj więcej

10.01.2018
Sejmowe komisje za specustawą dot. szczytu klimatycznego w Katowicach

We wtorek 9 stycznia sejmowe komisje środowiska i spraw zagranicznych poparły rządowy projekt specustawy ws. organizacji szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Projekt reguluje m.in. kwestie współpracy MŚ i władz Katowic oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej

9.01.2018
Prawie 7 tys. zmian sprzedawcy energii w listopadzie

Prowadzony przez URE monitoring wskazuje, że w listopadzie ubiegłego roku doszło do około 7 tys. zmian sprzedawców energii. To więcej niż miesiąc wcześniej i w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Czytaj więcej

9.01.2018
URE o procesie rozpoczęcia wytwarzania w systemie aukcyjnym

Urząd Regulacji Energetyki opublikowało dokument, w którym dokładnie wyjaśnia kwestie związane z rozpoczynaniem wytwarzania energii w systemie aukcyjnym z "nowych" instalacji.

Czytaj więcej

9.01.2018
Co wyższy obowiązek OZE da producentom energii odnawialnej?

Portal Gramwzielone.pl informuje, że TGE odnotowuje istotny wzrost obrotów na rynku zielonych certyfikatów w ubiegłym roku. Co prawda cena zielonych certyfikatów na TGE wzrosła od czerwca 2017 r., kiedy osiągnęła historyczne minimum, jednak trudno spodziewać się, aby wróciła do poziomów gwarantujących stabilność finansową inwestorom, którzy korzystają z tego mechanizmu - nawet mimo obowiązującego w roku 2018 wyższego obowiązku OZE.

Czytaj więcej