odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • pytanie o przyszłość wsparcia dla kogeneracji,
  • trudna sytuacja części koncernów energetycznych,
  • start naboru na dotacje na poprawę efektywności energetycznej,
  • priorytety resortu energii,
  • polska energetyka w perspektywie 2050 roku.

Co z system wsparcia dla kogeneracji?

Branża ciepłownicza ma już gotowe rozwiązania odnośnie nowego sytemu wsparcia dla kogeneracji, ale póki co nie udało się ich skonsultować z nowym rządem - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Co gorsza nadal nie ma akceptacji ze strony UE dla przedłużenia dotychczasowego systemu opartego na certyfikatach pochodzenia.

Czytaj więcej

Kilian: cześć koncernów energetycznych jest na krawędzi bankructwa

Jak poinformował onet.pl, według byłego prezesa PGE Krzysztofa Kiliana, koncerny energetyczne zlekceważyły rozwijającą się branżę OZE.

Czytaj więcej

NFOŚiGW: Rusza nabór na dotacje na poprawę efektywności energetycznej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna konkurs projektów w ramach działania Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach. O dofinansowanie inwestycji mogą występować państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki administracyjne.

Czytaj więcej

Minister Energii przedstawił priorytety resortu

Resort energii chce przygotować kilka ważnych ustaw oraz zmienić i notyfikować systemy wsparcia elektrowni atomowej, OZE, przemysłu energochłonnego, kogeneracji i efektywności. Planuje także zaktualizowanie i przyjęcie nowej polityki energetycznej.

Czytaj więcej

K. Tchórzewski: Energetyka będzie oparta na krajowych surowcach

Polska energetyka w perspektywie 2050 roku będzie oparta głównie na rodzimych surowcach – mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas debaty "Polityka energetyczna 2050" zorganizowanej w ramach "Forum Zmieniamy Polski Przemysł".

Czytaj więcej